Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека во казино на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец. Во спортска обложувалница на улица „Цар Самоил“ во Прилеп, вчера во 21:30 часот, двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле ...

⇐ DailyКанал 5 ⇒