До крајот на неделава во Охрид и до 34 степени

По дводневните врнежи од дожд и значително пониски температури, времето во Охрид во наредните денови ќе биде сончево и топло. Повремени врнежи од дожд и грмотевици се очекуваат во четврток. Дневната температура во првите пет дена ќе биде од 24 до 27, а минималната од 11 до 16 степени. За време на викендот се очекува сончево и стабилно време со темперaтури од 29 до 34 степени.

⇐ DailyOhridNews ⇒