Конститутивната собраниска седница продолжува утре

ВМРО-ДПМНЕ бара одговори за Тиранската платформа, СДСМ втор ден молчи. Граѓаните се изманипулирани и со право бараат нови избори сметаат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и потенцираат дека овој постизборен документ ја продлабочи политичката криза. Според пратениците од албанскиот блок, декларацијата на албанските партии не ги загрозува националните интереси на Македонија. Преку процедурална забелешка ...

⇐ DailyСител ⇒