Коцијанчиќ: Кој ќе дојде на вечера во Брисел ќе дознаете пред средбата

Поради актуелната политичка ситуација во земјава уште не се знае кој од политичките лидери ќе присуствува на состанокот на лидерите од државите во регионот во Брисел, дали техничкиот премиер Емил Димитриев или мандатарот Зоран Заев. Состанокот за 24 мај го свика шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини, а денеска портпаролката Маја Коцијанчиќ не сакаше да открие кој премиер во име на ...

⇐ DailyФактор ⇒