Хан: Најостро го осудувам нападот врз членови на Парламентот

Хан: Најостро го осудувам нападот врз членови на Парламентот Еврокомесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан вечерва на Твитер напиша дека ги осудува случувањата во македонското Собрание. - Најостро ги осудувам нападите врз членови на Парламентот во Скопје. Нема место за насилство во Парламентот. Демократијата мора да продолжи по својот тек, наведува Хан.

⇐ DailyВест ⇒