Груевски и Заев имаат директни средби- за што?

Во зградата на парламентот не е само килавата режирана дебата, туку се случува и еден поконкретен дијалог. Се разбира тој е зад камерите, и јавноста. Се тврди дека лидерите на двете најмоќни партии Зоран Заев и Никола Груевски имале три тет а тет средби досега, дознава Локално.мк од собраниски извори. Засега нема детали што се договара но она што го тврдат извори на СДСМ, ако се разговара, е ...

⇐ DailyЛокално ⇒