Груевски мандатар, Беса и Алијансата нема да соработуваат со него

Груевски има 20 дена да му поднесе на Собранието програма и предлог состав на новата влада. Алијансата за Албанците и Беса тврдат дека нема да соработуваат со Груевски. Претседателот Ѓорге Иванов попладнето во вилата Водно му го врачи мандатот за состав на Владата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, чија партија освои најголем број мандати на предвремените парламентарни избори во ...

⇐ DailyРадио Слободна Европа ⇒