Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вчера лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за телевизијата „Канал 5“, пренесува РСЕ. Во пресрет на посетата на еврокомесарот Јоханес Хан во вторник, Груевски побара тој да ја осуди платформата ...

⇐ DailySky MK ⇒