Голем црн чад над Скопје: Пожар во Институтот за социолошки истражувања во Карпош

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените, пренесува Курир. Очевидци велат дека станува збор за бараките до ГУЦ односно Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. На местото на настанот ...

⇐ DailyТочка ⇒