ФСП: Груевски да си даде неотповиклива оставка од функцијата Претседател на ВМРО ДПМНЕ

Соопштение на Форумот на слободоумни патриоти: Форумот на слободоумни патриоти најжестоко реагира на синоќешниот обид на лажниот патриот Никола Груевски да се скрие зад партијата и зад народот. Сакаме јавно да го прашаме лажниот патриот Груевски каде беше да мисли на народот, кога: Илјадници млади луѓе се иселуваа од Македонија додека тој за џабалак купуваше плацеви на Водно! Во континуитет беа ...

⇐ DailyРепортер ⇒