Фирмата на Кочан добила уште еден тендер?

Компанијата на бизнисменот Сеад Кочан „Трансмет“ чии сметки и имот се блокирани, повторно добила тендер од ЕЛЕМ. Ова го покажува набавката објавена на Електронскиот систем за јавни набавки. Оваа компанија добила тендер во вредност од девет и пол милиони денари за да бара услуга за градежна механизација, се гледа од набавката. Кочан деновиве се врати во Македонија по два месеци бегство откако ...

⇐ DailyФактор ⇒