Еве што ќе се случува со времето денес

На почетокот на оваа работна недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу осмиот стрепен и дневна до 22 степени.

⇐ DailySky MK ⇒