Еве каде вее снег во моментов – Важни вести за оние кои патуваат низ Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи. Снег со слаб интензитет провејува во Делчево,К.Паланка и Маврово. Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово – Дебар. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица. Во ...

⇐ DailyРепортер ⇒