Двајца тетовци расечени со нож

Двајца тетовци со повреди биле пренесени на лекување ноќеска во 00.30 часот, на улицата Благој Тоска во Тетово, соопшти полицијата. Во Клиничка болница Тетово пренесени се И.К. со повреди од остар предмет во пределот на вратот и грбот, кој по лекарската интервенција е препратен во Клинички центар Скопје и И.К. со расекотина во пределот на раката. По извршените разговори тие навеле дека повредите ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒