ДРАМА СРЕДЕ СКОПЈЕ: Вооружен и маскиран со пиштол влегол во...

На 17.04.2017 година околу 21.10 часот во Скопје, во обложувалница на ул. „Боро Менков“ непознат маскиран сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел неутврдена сума на пари од дневниот промет, по што побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. Loading...

⇐ DailySky MK ⇒