Дипломатите и експертите бараат итно формирање влада

Македонија е пред формирање нова Влада и никакви нови пржински договори не се опција за земјава. Ова е главната поента на дел од дипломатските претставници и експертската јавност во земјава, откако Никола Груевски во вчерашното интервју најави дека ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од кризата кој на маса ќе го стави и на утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан. Францускиот амбасадор ...

⇐ Daily24 Вести ⇒