Денеска топло и сончево

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Во Скопје максималната дневна температура ќе биде 22 Целзиусови степени, во Маврово 13, Охрид 18, Битола 19, Кавадарци 22, Берово 18, Дојран 24... До крајот на работната недела земјата ќе биде под влијание на топла воздушна маса, времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒