И денеска облачно и врнежливо

Во претпладневните часови во Македонија времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престануваат, а во северозападните и северните предели се очекува и процес на намалување на облачноста кој што во вечерните часови ќе се прошири и во останатите предели.Ќе дува доумерен североисточен и северозападен ветер кој што ќе достигне брзина и до 25 км/ч. ...

⇐ DailyМКД ⇒