Чавков за Дојче веле: полицијата на потребното професионално ниво за обезбедување на јавната безбедност

Во пресрет на утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници – Иво Вајгл, Кнут Флекенштајн и Едвард Кукан, но и во пресрет на координативна средба во парламентот, директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, за Дојче веле посочува дека „како и досега, така и утре полицијата ќе биде на потребното професионално ниво за обезбедување на јавната безбедност“. -Во МВР ...

⇐ DailyРепублика ⇒