Богоевски: Грујо, Мандатот на СЈО може да се продолжи и без ДПМНЕ

Активистот на Шарената револуција и сега пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски на својот Фејсбук профил го коментира давањето на мандатот за формирање на Влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и можностите за продолжување на мандатот на Специјалното јавно обвинителство. „Груевски ќе ја искористи секоја секунда за да одолговлекува, иако знае дека нема да може да формира Влада. ...

⇐ DailyРепортер ⇒