Битола и натаму со ниски дневни температури

Новите врнежи од снег во Битола кои наврнаа во изминатото деноноќие, донесоа повторно отежнување во сообраќајот. Граѓаните реагираат на неисчистените улици, а од КЈП Нискоградба велат дена нивните екипи се постојано на терен, ги чистат улиците според приоритет по програмата изгласана од советот, а градот е еден од најдобро исчистените во земјава. Метеоролозите најавуваат потопло време дури од ...

⇐ DailyТВ Орбис ⇒