Апелацискиот суд ги одби барањата за притвор на Латас и на Пешевски

Апелацискиот суд ги одби барањата за притвор на СЈО за Драган Павловиќ – Латас и екс вице – премиерот за економски прашања, Владимир Пешевски. Повисокиот суд, како што јави Алсат М, ги потврди одлуките на Кривичниот кој одлучи наместо да ги испрати во затворот во Шутка, да донесе поблага мерка и да им ги одземе пасошите. Без пасош останува и екс директорот на Агенцијата за државни патишта, Љупчо ...

⇐ DailyЖурнал ⇒