АПЕЛАЦИЈА ПРЕСЕЧЕ: Латас и Пешевски остануваат без пасоши

Уредникот на ТВ Сител Драган Павловиќ Латас, екс вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски, поранешниот директор на Агенцијата за државни патишта Љупчо Георгиевски, како и вработениот во МВР, Небојша Стојаковиќ, обвинет во случајот „Трезор“, за набавката на опрема за следење преку фирмата „Финзи“ остануваат без пасоши. Оваа одлука ја објави Апелациониот суд за о жалбите за мерките што ...

⇐ DailyФактор ⇒