Ахмети-Тимоние: Двете македонски политички партии, да се вклучат без одлагање за да се најде решение

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимониер. На средбата се разговарало за политичката ситуација во земјата, геополитичкитe околности и можности за решавање на политичката и институционалната криза. Според Ахмети потребно е, особено двете македонски политички партии, да се вклучат без одлагање и да се најде ...

⇐ DailyФактор ⇒