Ахмети се сретна со Швајцер Блум и Жбогар - за што разговарале?

Во просториите на американската Aмбасада во Скопје, денеска претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, оддржа заедничка работна средба со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар. Ахмети со нив разговарал за понатамошното развивање во однос на формирањето на новата реформска Влада. ...

⇐ DailyФактор ⇒