Ахмети имаше средба со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар. Од ДУИ информираат дека на заедничката работна средба која се одржала во просториите на Американската амбасада во Скопје, Ахмети и соговорниците разговарале околу натамошното развивање во однос ...

⇐ DailyМакфакс ⇒