25-годишна девојка Т.Ј. е тешко повредена во Нов Белград, кога во неа пукал нејзиниот поранешен сопруг, 25-годишниот Д.Ј., кој веднаш потоа пукал во себе. ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден од сведоците на свирепото убиство на сараевскиот одбојкар Амар Капаџиќ открил дека бил на местото на настанот само три минути по злосторството. -Кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Австралиската полиција трага по 18-годишен белгиски турист, кој веќе 11 дена се води за исчезнат од крајбрежниот град Бајрон Беј, велејќи дека се сериозно ...
сите 2 | | | веќе видена

„Марионетската власт на Зоран Заев заглавена во безаконие, корупција и криминал во континуитет ја замајува јавноста со смешни обвиненија за поранешниот премиер ...
| | веќе видена

Граѓаните уште тагуваат по професорот Алмир Бркиќ, неговата сопруга Ламија и ќерката Ф.Б. кои загинаа во сообраќајна несреќа која во петокот се случи на ...
| | веќе видена

Радоје Петковиќ, истакнат член на српската заедница кој на 24. април беше претепан брутално пред кафуле во Вишково, починал од последици од повредите кои ги ...
| | веќе видена

Во Патот до успехот ни гостува македонскиот Њујорчанец. Веќе препознатливиот магичен глас, добива лик. Го дознаваме животниот пат на Крсте Роџевски. Успешна ...
| | веќе видена

Бившиот македонски премиер Никола Груевски, кој моментално, како бегалец од правосилната пресуда за казна затвор за набавка на фамозниот Мерцедес живее како ...
| | веќе видена

Градоначалникот на Скопје не одоговори дали повторно ќе се кандидира за потпретседател на СДСМ откако лидерот Зоран Заев пред две недели го разреши целото ...
| | веќе видена

Игор Ивановски, поранешен пратеник и советник во претседателскиот кабинет на Бранко Црвенковски, кој своевремено беше и генерален секретар и потпретседател на ...
| | веќе видена