Влијателни личности во Германија се обидуваат да ја убедат Владата во Берлин да не дозволи кинески компании, како „Хуавеи“, да ја градат инфраструктурата за ...
сите 5 | | | веќе видена

Во западниот германски град Билефелд започна судење на 57-годишен Германец кој е обвинет за обид за убиство бидејќи неколку години по ред ставал отров во ...
сите 4 | | | веќе видена

Заев на прашање на новинарот на емисијата „360 Степени“ дали се согласува дека ова е голем срам за Македонија што државните институции потфрлиле, тој правдајќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Белмин Османбеговиќ направи нешто неверојатно. Новиот светски рекорд во дисциплината на кршење бетонски плочи со глава, изгледа го потврди митот кој постои за ...
| | веќе видена

Данска ја запре финансиската помош од 65 милиони круни (6,7 милиони евра) за Танзанија кога еден политичар упати неприфатливи хомофобични коментари. ...
сите 9 | | | веќе видена

Во отворено студио на 1 тв на тема „Кој е збудален – Груевски или народот?“ гледач откри нов скандал на владата. Тој го обвини министерот без ресор Аднан Ќахил ...
сите 2 | | | веќе видена

На седницата на Комитетот за проширување во Советот на ЕУ, претставниците на Хрватска изнеле серија забелешки на сметка на Србија, објави весникот „Вечерње ...
сите 14 | | | веќе видена

Во изминатите седум дена учениците од четврто одделение од ОУ „К.Ј.Питу“ од Кичево, во соработка со волонтерите на Црвениот крст од овој град, ја спроведоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Во татар во американскиот град Балтимор дошло до инцидент кога еден маж почнал да извикува: Хајл Хитлер! Хајл Трамп! Инцидентот се случил за време на паузата ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали македонското здравство е подготвено да се интегрира во Европската Унија? Министерот Венко Филипче смета дека сме на добар пат, но се уште треба да ...
сите 34 | | | веќе видена

Францускиот министер за финансии, Бруно ле Мер, некои од британските политичари ги нарече лажговци кои, како што вели, ги навеле луѓето да мислат дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Европскиот Ромски институт за уметност и култура (ЕРИАК) ќе се залага за поблиска соработка меѓу ромските и неромските чинители во уметноста и на културната ...
сите 4 | | | веќе видена

next