Пратеничката Дафина Стојаноска од говорницата на комисиската расправа за амандманите за промена на Уставот рече дека сега е јасно дека преспанската спогодба не ...
сите 2 | | | веќе видена

Изработката на хоризонталната функционална анализа, решенија за воведување висока раководна служба како дел од реформите за оптимизација и професионализација ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицијата во Москва е во загуба поради над пет милиони неплатени сообраќајни казни, откако поради технолошки проблеми се загубени имињата и адресите на ...
сите 6 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Собранието на Република Македонија во рамките на 65. седница со 55 гласови „за” го донесе Законот за изменување и ...
сите 35 | | | веќе видена

08.11.2018 Близу 40 илјади пријави за легализирање на бесправно изградени објекти поднеле граѓаните од единаесетте општини во Источно планскиот регион, што ...
сите 3 | | | веќе видена

Два нови контролни пункта, Деринија и Лефка-Аплики, првпат по осум години, се отворени денеска меѓу северниот и јужниот дел на Кипар. Потегот го поздрави ...
сите 10 | | | веќе видена

Младите иноватори и истражувачи од Македонија може слободно да се носат со нивните врсници од европски земји. Потенцијалот кој Македонија го има во областа на ...
сите 5 | | | веќе видена

Украинскиот премиер, Владимир Гросман, ги обвини локалните власти за избувнувањето на кризата околу цените на гасот поради што илјадници домаќинства останаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Романските власти денеска побараа од Сенатот да го укине имунитетот на претседателот на таа институција Калин Попеску Таричану, со цел да биде овозможена ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Македонската опера и балет денеска ќе биде прикажана балетската претстава „Клеопатра“ на кореографот Василиј Медведев. – „Клеопатра“ е грандиозна ...
сите 24 | | | веќе видена

Француската влада ќе вметне тим од регулатори во „Фејсбук“, чија задача ќе биде да најдат начин како најдобро да се изборат против ширењето говор на омраза на ...
сите 3 | | | веќе видена

next