Откако го оствари гласачкото право на Претседателските избори 2019, на избирачко место во селото Чајле, претседателот на НДП и потпретседател на Собранието ја ...
| | веќе видена

Компјутерската опрема и нагледните средства се дел од проектот за поддршка и  развој на вештини и иновации, спроведуван од министерството. Како што објаснува ...
сите 2 | | | веќе видена

Републиката е во центарот на програмата на мојата претседателска кандидатура. Македонија е држава, но не и Република. Вистинската Република ја прават: ...
сите 2 | | | веќе видена

Факелите за Олимписките игри во Токио во 2020 година ќе бидат направени од рециклиран метал од земјотресот во Фукушима. После разорниот земјотрес во 2011 ...
сите 2 | | | веќе видена

Претставниците на граѓанската иницијатива „АВАЈА“, која ги аритикулира барањата на ромската заедница, организираше дипломатска вечера на која присуствуваа ...
сите 2 | | | веќе видена

Многу хрватски компании на своите работници за велигденските празници им даваат празнични подароци. Како што пренесува „Пословни дневник“, Хрватски шуми, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Додека милијардерот Ворен Бафет заработува седум пати повеќе од просечната плата во неговата компанија Berkshire Hataway, извршниот директор на ...
сите 2 | | | веќе видена

За 10 до 15 години близу 90 проценти од работните места ќе бидат поврзани со компјутери и дигитална технологија и затоа децата треба подготвено да го дочекаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Финишто на претседателските митинзи е пред крај. Изборната комисија е подготвена за изборите а претседателските кандидати имаат уште само два дена да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Државниот Архив кон крајот на минатата година објави две нови публикации, Административно-територијалната поделба на Полошкиот регион и органите на власт низ ...
сите 3 | | | веќе видена

next