Минатата недела Панатинаикос го победи Олимпијакос во дерби мечот на Евролигата, а после тој меч Јанакопулос ги обвини официјалните лица дека добиле пари од ...
сите 9 | | | веќе видена

Професорката Катица Ќулавкова на својот твитер профил запраша „Како ќе бараме да не’ признаат другите ако сами не се признаваме“. Прочитајте го целиот твит ...
сите 3 | | | веќе видена

Во библиотеката „Кочо Рацин“ во Кичево зголемени се формите и содржините на работа, а особено внимание им се посветува на културно-образовните активности, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве од страна на МВР назначен за нов командир на полициска станица за граничен надзор во Лабуништа е Едис Демироски од Лабуништа кој го замени досегашниот ...
| | веќе видена

За решавање на проблемот со покривот на Основото училиште „Гоце Делчев“, општина Гостивар ќе бара пари од јапонската Амбасада. Денес во посета на општината ...
сите 2 | | | веќе видена

next