Премиерот Зоран Заев се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во нашата земја, која го завршува мандатот. Како што информираат од ...
сите 24 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски, кој со своите текстови го покрена случајот „Бомбашки рекет“, име што самиот го даде, смета дека органите на прогонот мора целосно да ...
сите 11 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое на 17 јули извршило разбојништво во сендвичарница „Вили“ во центарот на Скопје, при што ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонските возачи купиле околу 1.400 тагови и картички за електронска наплата на патарините во првата недела по официјалниот старт на овој проект. Околу 40 ...
сите 11 | | | веќе видена

Во состав на Сојузот на стопански комори (ССК) почнува да работи првиот Центар за медијација, чија цел е преку предавања и обуки да ги запознае пред сѐ ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги предупреди сите негови политички противници да се оградат од „бомбите“ што се споделуваат за неговата партија. Тој смета ...
сите 19 | | | веќе видена

Пред половина милениум, фирентинскиот уметник и пронаоѓач Леонардо да Винчи неверојатно прецизно ги скицирал деталите на човечката анатомија – но во поглед на ...
сите 2 | | | веќе видена

Рамуш Харадинај по оставката од функцијата премиер на Косово, беше виден во центарот на Приштина, во еден локал како пие кафе. Граѓаните од локалот штом го ...
сите 7 | | | веќе видена

Активно почнувам да се занимавам со поезија од 2011 година со објавување на мојата прва стихозбирка “Македонија” посветена на мојата земја. Во името на земјата ...
| | веќе видена

Веќе две години во Бугарија се води тешка политичка но и разузнавачка игра околу набавката на борбени авиони-ловци. Председателот на Бугарија, генералот Румен ...
| | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, денеска извршија увид во изградба на канализациониот ...
сите 17 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ, на синоќешната седница ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ. За претседател на Комисијата за образование и ...
сите 49 | | | веќе видена

next