Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 изјави дека желбата на СДСМ е укинување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Антони Пешев, поранешниот владин министер, а сега претседавач на собранието на Стопанската комора, во интервју за Фактор Магазин откри дека вицепремиерот Кочо ...
сите 5 | | | веќе видена

Информирање на лицата со посебни образовни потреби како целна група за можностите кои им се нудат во рамки на „Еразмус +“, имаше за цел денешната презентација ...
сите 4 | | | веќе видена

Во четврток, на 15-ти ноември со почеток во 20:00 часот, во Кино салата на Музејот на современата уметност во Скопје, ќе се одржи проекција на два ...
сите 2 | | | веќе видена

Почнуваме со отворена презентација на #БуџетЗаГраѓаните за 2019 година. На првиот канал на МТВ разговараме со новинари од економските редакции на националните ...
сите 4 | | | веќе видена

Средното училиште „Перо Наков“ во Куманово, кадешто наставата се изведува на албански јазик, доби спортска сала, што се наоѓа во кругот на поранешната касарна ...
сите 11 | | | веќе видена

Францускиот министер за надворешни работи, Жан-Ив Ледријан, во понеделникот изјави дека,колку што му е познато, Франција нема никакви снимки поврзани со ...
сите 12 | | | веќе видена

Градот Скопје ја започна постапката за реализацијата на проектот „Тунели под Кале“ кој вклучува изградбата на новата сообраќајница која ќе ги поврзе општините ...
сите 4 | | | веќе видена

Институтот за национална историја при УКИМ по повод јубилејот 70 години од основањето денеска во Скопје организира Меѓународен научен симпозиум насловен ...
сите 24 | | | веќе видена

До крајот на 21 век многу земји ќе изгубат значителен дел од својата популација. Поради иселување, низок наталитет, многу земји ќе имаат драматично помалку ...
| | веќе видена

Шведската левичарска партија поднесе парламентарен предлог кој ќе им овозможи на странските државјани, како и на бегалците, да гласаат на изборите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ќе стане збор за Златна Бубамара на популарноста, не може а да не ви текне на неповторливиот и единствен Сашко Коцев, човек кој со својата харизма секогаш ...
| | веќе видена

„По примерот на недомаќинското и неодговорно работење на Владата на Република Македонија предводена од СДСМ, така работи и локалната самоуправа во Аеродром ...
сите 2 | | | веќе видена

next