ГРЦИТЕ ГНЕВНИ НА ТУРЦИЈА ЗАТОА ШТО СЕУШТЕ НИ СЕ ОБРАЌА СО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА: Грците се жалат затоа што во изјавата со сочуство од несреќата Турција ни се ...
сите 3 | | | веќе видена

Зголемениот број на инвестиции предизвика недостиг на работна сила во Словенија, па во одредени сектори се нудат парични награди за оние кои ќе донесат нов ...
сите 8 | | | веќе видена

За ужасот од 13-ти февруари, кога се преврте автобус на компанијата „Дурмо Турс“, раскажува и командирот на Противпожарната единица. Вели дека сликата што ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Кочо Анѓушев, заменик претседател на Владата задолжен за економски прашања пред неколку дена гостуваше во емисијата „Економски магазин“ каде изјави дека мината ...
сите 8 | | | веќе видена

Една година од смртта на функционерот на ДУИ, Абдулаќим Адеми се одржа комеморација за неговиот живот и дело. На комеморативната академија лидерот на ДУИ, Али ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот министер за финансии на Грција, Јанис Варуфакис тврди дека поранешниот коалициски партнер Панос Каменос се залагал за враќање на Грција кон ...
сите 4 | | | веќе видена

Надзорните камери на улиците во еден кинески град регистрирале сцена од која се заледува крвта во вените. Имено, рекреативното трчање на еден млад човек за ...
сите 2 | | | веќе видена

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, имам силна обврска да одговорам зошто ...
сите 7 | | | веќе видена

Министрите за одбрана на Унгарија, Словачка, Словенија и Хрватска на маргините на министерскиот состанок на НАТО во Брисел, потпишаа Писмо за намери за ...
сите 5 | | | веќе видена

Издавачкиот центар ТРИ денеска точно напладне во просториите на „Јавна соба“ ќе ја промовира својата прва музичка сликовница „Авантурите на Лисичко и Калинка“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Капитал - Само ЕУ може да нè спаси од монополите „Само ЕУ може да нè спаси од монополите!“, наведува Капитал во анализата во својата главна тема во најновото ...
сите 3 | | | веќе видена

Онлајн-платформите ќе мора да им плаќаат на изведувачите и на авторите на содржините што ќе ги објавуваат на своите сајтови, пропишано е во новите одредби на ...
сите 3 | | | веќе видена

next