Политичката партија Левица и двајцата пратеници во Собранието на Република Македонија, во законски предвидениот рок од 30 дена, поднесоа осум поединечни тужби ...
сите 12 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во редовите на ГФК Охрид Лихнидос досега нема пријавено случаи со симптоми или заразени играчи со коронавирус. Од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во врска со проектот ЈПП ФЕ Осломеј беше организирана он лајн презентација пред заинтересирани компании од целиот свет за локацијата за две фотоволтаични ...
сите 8 | | | веќе видена

Во организација на Полициското одделение од општа надлежност и Општината, во Македонска Каменица започна едукативна акција за превенција и спречување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Исламистите од „Хамас“, кои владеат во Појасот Газа, и нивните секуларни ривали од „Фатах“, кои управуваат со Западниот брег, се согласија за одржување на ...
| | веќе видена

Скопското Обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца 38-годишници за неовластено производство и продажба на марихуана.За таа ...
сите 80 | | | веќе видена

Рут Гинсбург, судијката на Врховниот суд која почина пред седум денови, стана првата жена чиј ковчег е изложен во Капитолот на Соединетите Држави во Вашингтон. ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонија стана слепо црево на Европа во инфраструктурата, поради СДСМ. Три години македонските граѓани не слушнаа за процент на реализација, ниту точни ...
сите 36 | | | веќе видена

Здружението на новинари на Хонг Конг (ХКЈА) денеска одржа прес-конференција заедно со синдикатите и другите медиумски асоцијации, доведувајќи го во прашање ...
сите 3 | | | веќе видена

Уште еден договор за нормализација со посредство на САД меѓу Израел и арапска земја се очекува да биде потпишан во следните ден или два, рече американската ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватската европратеничка Билјана Борзан најавува вистинска револуција во заштита на правата на потрошувачите на Балканот.Борзан е таа која докажа дека ...
| | веќе видена

Медот денес се повеќе се користи како лек, отколку како храна. Трошиме само 700 грама годишно по глава на жител, за разлика од Германија која троши девет ...
сите 36 | | | веќе видена

Жители на планинско село во централна Грција останаа неколку дена отцепени и заглавени, без вода и струја, по поплавите предизвикани од невремето „Ианос“, а ...
сите 20 | | | веќе видена

next