Социјалната мрежа ја опишала како „нов начин да споделуваме сеќавања и моменти во време со забавана димензија во New Feed и VR “. Новата функција може да ја ...
| | веќе видена

Сексуалната експлоатација и сексуалната злоупотреба на деца може да се случи преку интернет, по телефон, на улица или преку веб камера, дома или во училиште. ...
сите 8 | | | веќе видена

Норвешка си потопи еден свој воен брод под команда на НАТО. Бродот се судрил со нафтен танкер при што тој завршил на дното а танкерот ќе мора некогаш да се ...
| | веќе видена

Оваа Влада е тотално неспособна и неснаодлива затоа што во време кога ние треба да го носиме новиот буџет за 2019 година ние се занимаваме со ребаланс на ...
сите 2 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права во извештајот за октомври 2018 нотирал прекршувања на судењата за упадот во Собранието од 27 април. „Хелсиншкиот комитет ...
сите 5 | | | веќе видена

На почетокот на септември, Balkaneum ја претстави својата “Main Net” врз основа на блокчејнот Safex. Сега, Safex Cash исто така се минира како нова валута, ...
| | веќе видена

Рокот за избор на универзален снабдувач со струја е продолжен до 12 декември, и тоа е согласно законските рокови и зголемената транспарентност на процесот, ...
сите 5 | | | веќе видена

пишува: Мери Цветковска Да се биде различен не е зараза, ниту болест, тоа е различност која не ја исклучува, туку, напротив, ја вклучува слободата на љубов, ...
| | веќе видена

Обемите кои ги имаат денешните метрополи долго време изгледале невозможни. Дури во 19 век градови како Лондон и Пекинг за прв пат успеваат да го задржат бројот ...
| | веќе видена

Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски ги изневери луѓето кои веруваа во неговата политика, вели професор по компаративна балканска политика, на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ситуацијата во пренатрупаниот мигрантски камп Мориа на грчкиот остров Лезбос, би „можела да се претвори во вистинска хуманитарна катастрофа“ со доаѓањето на ...
| | веќе видена

Признание за најдобар актер на 11. фестивал „Репасаж“ во српскиот град Уб доби кавадарчанецот Диме Коцевски за улога во претставата „Пасивно пушење“ на ...
сите 2 | | | веќе видена

next