Ангелите ја оплакуваат разурнатата Богородична црква од Париз. Ако не е спасена, скулптурата „Пиета“ од Никола Кусту навистина може да стане симбол на овој ...
сите 3 | | | веќе видена

Џоломарите од Бегниште ги избркаа злите духови и освоија награда на карневал во Варна, Бугарија. Претседателот на џоломарската група, Орданче Лазаров ...
сите 3 | | | веќе видена

Данската полиција денеска забрани и втор антимуслимански протест во длеот на Копенхаген, во кој ќивеат голем дел имигранти, а со цел да се избегнат евентуални ...
сите 15 | | | веќе видена

Полицијата го евакуирала четвртиот највисок облакодер на Шпанија „Торе Еспасио“, во кој се сместени амбасадите на Велика Британија, Канада, Австралија и на ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали Преспанскиот договор ќе ги отвори широко вратите за купување на недвижности во Грција, откако од јануари годинава земјата и официјално ја започна втората ...
сите 6 | | | веќе видена

Што всушност најмногу нѐ боли кога ги гледаме јазиците од пламен среде центарот на Париз, ситуирани некаде помеѓу некаков Старбакс и некаков Мекдоналдс? Се ...
| | веќе видена

Водителот на едно пакистанско комично шоу предизвика бура од жестоки реакции откако имплицираше дека бракот е лек за проблемите со менталното здравје на жената ...
сите 2 | | | веќе видена

Уште тапка во место конзервацијата на македонскиот црковен бисер од 12 век, храмот „Св. Ѓорги“ во преспанското село Курбиново, бесценет културно-историски ...
| | веќе видена

Во Јужна Африка деновиве има зачестен број на убиства. Aктери се членови на српската и бугарската мафија кои се во вистинска војна.Најгрозоморно е убиството на ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати до разочараните членови на СДСМ. -До разочараните членови на СДСМ, оние на коишто вистински им ...
сите 6 | | | веќе видена

next