Ума Турман ќе претседава со жирито на „Извесен поглед“ во Кан

Канскиот филмски фестивал објави дека американската актерка ќе го предводи жирито на престижната програма во која годинава учествува и македонската копродукција „Насоки“ на Стефан Командарев. Ума Турман во својата дведецениска кариера има остварено редица забележителни улоги. Дебитираше уште на 17 години во „Опасни врски“ на Стефен Фрирс, неколку месеци потоа го сними и „Авантурите на баронот ...

⇐ DailyМакфакс ⇒