Сакам да раскажам приказна која вреди, вели актерката Мирјана Карановиќ за филмот во кој сака да се самоубие

Со тежок и среќен филм, „Реквием за госпоѓа Ј“ синоќа се отвори Скопскиот филмски фестивал (СФФ). Филмот е српско-македонско-бугарска копродукциија, а на сцената се поклони дел од македонската екипа, водена од продуцетот Томи Салковски од „Скопје филм студио“ со монтажерот Владимир Павловски, српските продуценти Ненад Дукиќ и Миша Могоровиќ, режисерот Бојан Вулетиќ и ѕвездата на филмот, славната ...

⇐ DailyСакам да кажам ⇒