Објавени номинациите за британските Оскари

Холивудскиот мјузикл „Ла, ла ленд“ се запиша во легендите дури со 11 номинации за наградата на Британската академија за филмска и телевизиска уметност, БАФТА, чие доделување ќе се случи на 12 февруари во Лондон. „Ла, ла ленд“ за доделувањето на наградите БАФТА е номиниран за најдобар филм, оригинална музика, кинематографија, дизајн, монтажа, костимографија и звук. Освен тоа, Демијан Шазел е ...

⇐ DailyОхрид 24 ⇒