„Авантурите на Аладин“, прв детски спектакл во МНТ

Детска авантура на повеќе нивоа, вака ја најави екипата на Македонскиот народен театар новата претстава за деца „Авантурите на Аладин“, која премиерно ќе биде изведена утревечер во 19 часот, на големата сцена. Адаптацијата, драматизацијата и режијата се на Бојан Трифуновски. Тој вели дека си го поставил основното прашање како толку познатата материја повторно да биде интересна, да се даде нешто ...

⇐ DailyДневник ⇒