Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

Мирјана Карановиќ, главната актерка во филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“, со дрзок и арогантен став се претстави пред новинарите кои чекаа нејзина изјава на најавената прес-конференција, пред почетокот на синоќешната премиера на отворањето на Скопскиот филмски фестивал. Пред камерите, Карановиќ ги разместуваше новинарите, кажувајќи им каде треба да стојат кога застануваат спроти нејзе. Српската ...

⇐ DailyПлус Инфо ⇒