Журнал

Врховниот суд на Пакистан ја ослободи христијанката Азија Биби, осудена на смрт поради богохулење во 2010 година, чиј случај предизвика згрозување во светот и ...
сите 37 | | | веќе видена

Затвореници во КПУ Идризово предизвикале пожар и поплава во една ќелиите за да ја спречат затворската полиција да им ги одземе мобилните телефони. По наредба ...
сите 49 | | | веќе видена

Имплементацијата на Договорот од Преспа и можноста за користење на експертизата од Република Грција во однос на пристапните преговори со ЕУ ќе бидат тема на ...
сите 107 | | | веќе видена

Ниту еден од осумтемина пратеници од новата пратеничка група не се присутни на денешната собраниска седница за пратенички прашања. Осумте пратеници од ...
сите 20 | | | веќе видена

Советот на Подгорица го усвои предлогот на градоначалникот Иван Вуковиќ во Подгорица да биде подигнат споменик на Јосип Броз Тито. За таквата одлука гласаа ...
сите 21 | | | веќе видена

Продлабочувањето на досегашната меѓусебна соработка, особено во областите на миграцијата, организираниот криминал и корупцијата, тероризмот, како и борбата ...
сите 18 | | | веќе видена

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот Христијан Хидро Мицкоски се фатени во лага, граѓаните ги дознаваат шемите со Никола Груевски и ...
сите 253 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар им одреди притвор од 30 дена на тројцата осомничени за полов напад врз дете. Претходно, по барање на ...
сите 71 | | | веќе видена

next