Журнал

На вчерашниот амбасадорски состанок Романија предложила да прифати дел од мигрантите заглавени на хуманитарните бродови близу Малта, пренесува денеска Политико ...
сите 51 | | | веќе видена

Српско-црногорската заедница во Албанија, која Христовото раѓање,Божик, го слави според јулијанскиот календар, повторно побара од албанските власти овој ден ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата на Украина поднесе до Европскиот суд за човекови права тужба против Москва поради кршење на правата на украински морнари, кои беа уапсени по инцидентот ...
сите 58 | | | веќе видена

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред неколку недели одлучи кандидатот за претседател на Македонија, да го одбере конгресот на партијата на 16 февруари, пишува ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и министерката Царовска го уништуваат системот на социјална заштита, истакнуваат од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Владата се одржа 40. состанок на Работниот комитет за европски интеграции (РКЕИ), кој го водеше вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и ...
сите 60 | | | веќе видена

Ние не сме кочница за интегративниот процес во НАТО и ЕУ, ние дадовме поддршка на почетокот за отворање на Уставот, но во текот на процесот се променија ...
сите 421 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалски великан Бенфика испрати понуда до холандскиот стручњак Луи ван Гал да ја преземе тренерската функција. Тимот од Лисабон остана без ...
сите 75 | | | веќе видена

Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во писмото со честитки по повод празникот Божик – Христово раѓање упатено до сите припадници на православната вероисповед, потсетува дека ...
сите 115 | | | веќе видена

Привремениот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер има извонреден старт на клупата на „црвените ѓаволи“ и неговиот тим победи на сите пет ...
сите 57 | | | веќе видена

next