Журнал

Маја Беровиќ е од оние пејачки за која многу се коментира кога станува збор за пластичните операции. Беровиќ објави фотографија од своето детство и покажа како ...
сите 3 | | | веќе видена

На голема радост на нивните фанови, Бергузар Корел и Халит Ергенч имаа заеднички настап. Познатите турски актери, кои кај нас се познати по улогите на ...
сите 6 | | | веќе видена

Керката на Трамп има дечко од Нигерија, а ова предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Американските медиуми се насладуваат со фактот дека новиот партнер ...
сите 2 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за кривично дело „криумчарење“ против 27-годишната турска државјанка која на 18 декември на ...
сите 9 | | | веќе видена

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и ...
сите 14 | | | веќе видена

Томислав Тунтев си поднесе оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ. Ваквата одлука на пратеникот следува по најавите дека тој ќе биде ...
сите 101 | | | веќе видена

За Италијанецот од редовите на „волчицата“ оваа сезона цел е освојување на Лигата на шампионите. Рома не се наоѓа во добра позиција. Иако се спласираа во ...
сите 2 | | | веќе видена

next