Здравје и Убавина

Состојки:* 100 мл ликер од праска* 100 мл Јегермајстер* 150 мл сок од брусницаПодготовка:Ставете ги сите состојки во коктел шејкер полн со мраз и потресете го ...
сите 3 | | | веќе видена

Време на подготовка: 45 мин.Состојки:2 големи лажици масло350 г јагнешки филети, исчистени од коски, сечени на ленти1 исечкан праз175 г печурки (по желба) ...
сите 130 | | | веќе видена

По Велигденските празници и јадењето јајца еве предлог за оние кои се одлучуват на редукција на исхраната и не премногу физички активности. За диетата со јајца ...
сите 11 | | | веќе видена

Леб со маслинки е вкусно топло предјадење кое лесно се подготвува, и за тоа ни се потребни следниве состојки:600 г брашно½ коцки квасец, 40 грама1 лажичка ...
сите 32 | | | веќе видена

За подготовка на овој десерт, пита со јаболка, потребни ни се следните состојки:За тесто:1 кг брашно500 г путер500 г шеќер3 јајцаПрашок за печивоКора од ...
сите 85 | | | веќе видена

next