Забава

Корисниците на социјалните мрежи деновиве шеруваат емотивната фотографија од играчот на американски фудбал, кој единствен одлучил да му прави друштво на аутистично дете во неговото училиште. Имено, Лија Паске од Флорида ја објавила оваа фотографија од нејзиниот син Бо на Фејсбук, наведувајќи дека ѝ ја испратиле од училиштето во кое оди. Таа напишала и дека [...]
сите 10 | | | веќе видена

Сите луѓе понекогаш поминуваат низ период во кој се прашуваат дали некогаш ќе пронајдат љубов. Луѓето кои со години биле сами му дадоа совети на еден млад човек за тоа како да пронајде љубов… Немаат сите среќа да најдат искрена љубов уште при првото барање. Некои луѓе со години се сами, па одеднаш се наоѓаат себеси [...]
сите 5 | | | веќе видена

Без разлика на личниот стил, секоја идна невеста ја интересираат новитетите во светот на венчавките. Тоа моментално ги засега невестите чија свадба ќе се одржи идната година, односно во 2018. Најголем проблем е венчалниот фустан, кој си го избира самата невеста. Претходните години, популарни беа фустаните со долги ракави, а токму такви носеа и принцезата [...]
сите 7 | | | веќе видена

Фестивалот кој стана препознатлив скопски бренд, својата приказна ја започна во 2008 година. Поминаа точно 10 години од првиот Пиволенд кој се одржа на Скопското Кале, а 60 000 посетители четири дена уживаа во дегустација на пиво и одличниот музички избор. Дел од македонските музички ѕвезди, токму на овој фестивал за првпат имаа можност да [...]
сите 39 | | | веќе видена

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми до 12-ти август. Почнувајќи од 2008 година досега, на фестивалот настапиле големи имиња од светот на музиката кои оставија свој белег на Пиволенд- Stereo MC’s, Суперхикс, Есма, Психомодо Поп, Дубиоза Колектив, Kosheen, Забрањено пушење, Рамбо Амадеус, Ортодокс Селтс, Синтезис, Кирил Џајковски, [...]
сите 14 | | | веќе видена

Да замислиме едно типично македонско семејство: мајка, татко, две деца, баби и дедовци, куче, домашни ритуали… Мајката и таткото на работа, децата на училиште, дополнителни активности како јазици или спорт, а баба и дедо се секогаш тука за своите најсакани внучиња. Понекогаш секој пее своја песна, но она што ги врзува сите и е задолжително [...]
сите 12 | | | веќе видена

Оваа година, Пиволенд, прославува 10 години од своето постоење. Првиот Гурмански викенд со пиво – Пиволенд се одржа во 2008-ма година и за вкупно четири дена го посетија близу 60.000 љубители на овој древен пијалак. Веќе во 2009 година, имаше околу 150 000 посетители, а последните неколку години, бројката се зголеми за неколку пати. Денеска [...]
сите 11 | | | веќе видена

Можете ли да си замислите модерен град без неонско освлетление? Тој начин на илуминации и рекламирања на производите стана толку популарен, што го освои целиот свет. Што е тоа неонско освлетление? Неонот е гас. Во 65 000 делови воздух се наоѓа еден дел од неон. Меѓутоа, иако се наоѓа во толку мали количества, неонот се [...]
сите 4 | | | веќе видена

Сексипилната пејачка Викторија Лоба редовно ги радува своите обожаватели со секси фотографии на социјалните мрежи. Штом температурите пораснаа, Лоба слободното време го поминува по плажи. Така и овојпат таа го покажа згодното тело во бикини позирајќи на базен и жешкиот песок. A post shared by L О B А ❤️ (@victorialoba) on Jun 12, 2017 [...]
сите 11 | | | веќе видена

Деми Роуз со 4,5 милиони следбеници е новата ѕвезда на Инстаграм. Кога ќе ги погледнете нејзините провокативни фотографии, ќе ви стане јасно зошто. Нејзините облини се совршени, па мажите збудалеа во згодната диџејка. Таа летово ќе има свое сет-шоу на Ибица и во Санторни, па можеби некој и ќе ја начека да ја види во [...]
сите 8 | | | веќе видена

Заборавете на сè што сте прочитале и слушнале. Бајките не постојат. Постојат среќни двојки, но тоа се двајца луѓе кои истовремено се борат за среќата. Таа ја поседува твојата душа. Можеби мислиш дека ги држиш нештата под контрола, но всушност живееш со раните на девојките кои ги имаше додека таа те чекаше да и се [...]
сите 4 | | | веќе видена

Колку малку е потребно, за човек да биде среќен! – рекле мудрите луѓе. И не залудно, навистина е тоа така. Но честопати човек не знае да го препознае тоа мало “нешто” што би ја вратило насмевката, што би дало посебен израз на лицето, нешто што ќе го обои светот во најубави бои. Честопати трагаме по “големите нешта”, сакаме да грабаме се што можеме, а и не можеме да го имаме, најчесто туѓото. А не ја сакаме судбината на другите луѓе, туку само нивната маска. Така, не ги забалежуваме оние малечки нешта, кои кога добро би се склопиле, би дале пресрасна слика за тоа како треба да изгледа совршенството. Време е за повторно да го земете животот во свои раце. Животот е едноставно премногу краток за да ги толерирате следниве работи: Луѓе коишто ве омаловажуваат Минувајте време со оние луѓе коишто се паметни, интересни, активни и слично размислуваат како и вие, од кои имате што да научите и покрај кои може да се смеете. Работна атмосфера или кариера којашто ја мразите Не помирувајте се со првото или второто работно ...
сите 43 | | | веќе видена

Сите полудеа по оваа млада убавица. Таа гордо ја носи круната на интернет ѕвезда со оглед на тоа што по неа воздивнуваат апсолутно сите кои имаат профили на социјалните мрежи. Софија Миацова е владетелка на социјалните мрежи. Откако ќе ги видите нејзините фотографии кои ги објавува на Инстаграм ќе ви стане и јасно зошто. Оваа [...]
сите 10 | | | веќе видена

Откриена нога, странична града и разголен задник. Тоа се трите нешта кои во денешно време ги прави една една ѕвезда која сака да го привлече сето внимание на црвениот тепих само за себе. Фустаните, што повеќе откриваат одошто покриваат, им станаа омилено оружје на голем број актерки и пејачки, дами од А-листата, кои сакаат да [...]
сите 3 | | | веќе видена

Компанијата Audi објави видео тизер од новата генерација од својот најпрестижен модел – А8. Најновиот видео запис ги покажува можностите за автономно паркирање коешто очигледно се активира со помош на далечински управувач. Од останатите детали, Audi ни го открива уште и дизајнот на предната маска, очигледно инспирирана од концептот Prologue. Задните светла пак се поврзани [...]
сите 14 | | | веќе видена

Софи Симонс е ќерка на Џин Симонс од групата “Kiss” и Плејбој зајачицата Шенон Твид. Софи само што ја доби својата прва работа, како заштитно лице за “плус сајз” колекција на еден бренд за долна облека. Погледнете што има да понуди… [...]
| | веќе видена

Секој од нас има посебни таленти кои нѐ прават единствени. Прочитајте според астрологијата кој талент ви е предодреден. Овен Талент: Храбри сте и сакате предизвици и авантури. Вашите пионерски способности да започнете нови проекти и да придвижите авангардни идеи ве прават легендарни помеѓу оние кои добро ве познаваат. Како да го подобрите: Здружете се со некој во [...]
сите 16 | | | веќе видена

Ајде да го разбудиме духот на романсата и да се потсетиме на најубавите љубовни цитати од романтичните сцени во филмовите. Кој е вашиот омилен? Dirty Dancing (1987) „Јас? Јас се плашам од се, се плашам од тоа што го видов, од тоа што го сторив, од тоа кој сум и најмногу од се се плашам [...]
| | веќе видена

Секоја жена еднаш во својот живот е била заљубена во некој тип кој е потполно погрешен за неа.Како да го препознаете вистинскиот за вас? Мажите често знаат да се претстават како добар материјал за брак,а подочна одкако ке стапите во брак го покажуаат своето право лице. Еве како ке го препознаете правиот: Има работин навики Знаеме дека во ова време малце е неблагодарно да барате од мажот да има работа но ако го нема можеби ја бара работата,вазно е да има работни навики и да не е мрзлив.Никој не сака да влегува во вркса со некој таков кој само чека да ви каже дека немора и нејке ништо да работи.Таквиот маж ке се претвори во тип кој само ке лежи по цел ден на каучот и ке се дебели. Ги почитува вашите сонови Некои мажи ке ви се потсмеваат за вашите сонови или за работното место кое го посакувате.Ке го прогласи за невозможно и ке ве спушти на земја.Секако е добро да се остане цврсто на земја но маш кој ке ве влече цело време надолу и ке ви ги сруши сите сонови дефинитивно не е маж за брак.Морате да најдете некој ...
сите 19 | | | веќе видена

Градскиот плоштад „Македонија” во Скопје, во наредните 10 дена традиционално ќе се претвори во театар под отворено небо, а сите посетители ќе имаат можност секојдневно да уживаат во возбудливи точки. Со над 50-тина баскер изведувачи од светот, акробати, жонглери, танчери, магионичари, кловнови и музичари ќе се отвори 12-тото издание на фестивалот Баскерфест 2017. На плоштад [...]
сите 60 | | | веќе видена

next