Забава

Патот до славата и успехот често е многу трнлив, а овие ѕвезди пред да станат славни со глумење во холивудски хитови, својата кариера ја започнале во значително помалку ценети порно филмови. На пример, на 19 години Камерон Дијаз глумела гола и „лоша“ девојка, Мет Лебланк пред да стане популарен со серијата „Пријатели“ глумел во порно филмот Red Shoe Diaries, а во еротски филмови глумеле и Џон Хем, Силвестер Сталоне, Арнолд Шварценегер и Џеки Чен. Во приложеното видео погледнете кои ѕвезди ги започнале своите кариери во филмови, но оние кои се исклучиво за возрасни.
| | веќе видена

Како прво, магијата на бременоста… токму тогаш ми се спиеше на стомакот на кој слободно можев да послужам ручек за четворица. Не можев да си ги дофатам врвките на обувките. Спиев било каде… доволно ми беше само да ја навалам главата на страна… Се облекував во двособни шатори со цел камп полн со спортска опрема. Тогаш стигна породувањето… Во овие моменти апсолутно ја почитувам наредбата на мајката природа: „Заборави!“ Заборавив на сè што се случуваше во болницата… Потоа го носите бебето дома… Во болницата сето тоа се одвива некако поинаку, дома веќе е сосема различна приказната… посебно ако тоа е прво бебе во куќата. Го ставивме бебето во кревет, се гушнавме и заљубено гледавме во нашиот наследник. Кога ги отвори очите заплака како противпожарна сирена… романтиката пукна како балон од сапуница… Гладен? Жеден? Мочкаше? Досадно му е? Бебето вика, превод нема, па вие снајдете се. Тука некаде почна добата на несоници. Шетавме како зомбија низ куќата. Способна без да спијам секаде, дури и стоечки… било каде, било ...
| | веќе видена

Животот ти дава шанса да си ја поправиш грешката, ама еднаш ќе престане… – Зете… зете… – го плескаше по образ за да го разбуди. – Зетко, стани, имаме муабет ја и ти. – Упорно го будеше. – Кај сум… тој полека отвараше очи – Еееете така бе зетко, отвори ги очињата. У подрумот на викендицата сме. – Зошто си ме врзал бе? Пушти ме бе стари, нормален ли си – Абе кај се брзаш па ти па, чекај, муабетов да го завршиме прво. После ќе те пуштам. – Пушти ме бе, ќе викам, АЛОООООО!!! – се дереше на цел глас – Зеткоо, во круг од неколку километри нема никој, ама викај си ти слободно. – Што е бе стари, што сакаш од мене… – Абе да те прашам некои работи само, ништо друго – Што бе, што. Не можеше да ме прашаш дома кај нас, па тука си ме донел? – Можев, ама си викам, да не им сметаме на комшиите, – Како се најдов јас тука? Кој ме донесе? – Ееее, синко, вчера памтиш кога си дојде дома? – Ништо не памтам од вчера, ништо. – Е, па ќерка ми синоќе си дојде кај мене дома со дечињата. Замисли, сите тројца паднале по скали. Она така ...
| | веќе видена

Се сеќавате кога на колешката и ги пофаливте чевлите, кои беа далеку од вашиот вкус, или фустанчето кое на другарка ви и стоеше како преполна вреќа? Сетете се кога на момчето му кажавте колку ви недостига, а вие ја имавте најдобрата забава во животот со пријателките или кога не шефицата и посакавте среќна нова година, а воопшто не го мислевте тоа. Колку пати ќе донесеме вакви одлуки во животот за да ублажиме одредени ситуации? Уште колку вештачки насмевки ќе поделиме со цел да го зачуваме нашиот, но и мирот на останатите? Работното место – театарска сцена! Лицемерието како да стана начин на функционирање. На работа двете колешки бурно си ги фалат новите капутчиња една со друга, а зад грб се што сакаат е да се фатат за коси и да го истурат целиот гнев кој го носат една за друга. Маската на работното место како да стана вистинската формула за успех. Сите станаа актери во средината наречена совршена работна атмосфера, а потајно очајнички кликаат со маусот на „најдиработа“. Сет револт останува да натиска кај ...
| | веќе видена

Можеби кога ќе почувствувате со каква страст говорат момциве за нивните најубави секс спомени и вие ќе соберете храброст да го изненадите партнерот. Уживајте: „Додека имавме секс во мисионерска поза, таа ги стави нејзините раце над нејзината глава и рече „Зароби ги“. Го направив тоа и таа практично викаше „Обожавам кога си во тотална контрола на моето тело“. Тоа и не беше практично некој т.н. dirty talk, но беше толку жешко бидејќи таа знаеше што сакам. И дека тоа што го сакаше од мене е целосно да доминирам со неа.„ – Виктор „Мојата девојка и јас бевме на свадба изминатата есен и на средината на сечењето на тортата, таа ми ја грабна раката и ме одвлече на подиумот за танцување. Потоа ме однесе во ходникот пред свечената сала, ми го откопча патентот од панталоните и се спушти надолу, додека стотици луѓе без само на другата страна од ѕидот. До сега тоа е најлудата работа која некогаш ми се случила и ќе им раскажував постојано на моите пријатели за тоа, ако не ме заколнеше на тајност.„ – Емил „Таа еднаш ми се ...
| | веќе видена

Хмм…Темно е.Каде сум јас? Едно патче пред мене. Гледано одозгора темен лавиринт,разгранети патеки,некаде ѕидови а некаде нема крај . Многу познато!? Од каде? Немир ме обзема. Почна телово да трепери. Ногата во исчекор се се поврати. Стравот,болката,загриженоста… Стоп! Ја вратив ногата назад уште неспуштена. Го знам јас овој пат. Го поминав и нема враќање! Некој повторно сака да си поигра со мене. Но, сега јас ја знам неговата игра. Самоконтролата е тука знам кога е доста. Го пакувам минатото во куфер и го фрлам. Не е лесно! Но сега знам, можам да си играм со Умот. Може не од прва ама со вежба од трет пат ќе го фрлам! Така фрлен сега е полесно. Тишината во мене ме смирува. Се слушам само јас. Мирот е во мене, себично го чувам. Одеднаш светлина пред мене. Лебдат прашања како во облаци завиткани: “ Што ако не се случи така како што планирам? “ , “ Што ако се случи ова или она ?” Повторно истите чуства … Но сега за тебе ли Иднино ! Доста e! Лекцијата е научена. Не дозволувај никој мирот во тебе да го разниша . ...
| | веќе видена

Во видеото во продолжение можете да погледнете шест трикови кои ќе ви ја олеснат работата во кујна. Видео за сите модерни домаќинки. Ти се допаѓа? Следи не на Фејсбук и прочитај уште милион вакви текстови…
сите 2 | | | веќе видена

Дивината на Британска Колумбија крие древна легенда- скриено злато вредно милијарди и клетва која ги одзема животите на тие кои ќе се осмелат да го бараат. Новиот серијал на Дискавери каналот „Проклетството на смрзнатото злато” која се емитира од вторник во 22 часот, ја оживува легендата за златото. Серијалот следи шест страстни истражувачи кои со здружени сили и вештини се решаваат да ја искористат неочекувано топлата зима и започнуваат трка со времето за да ја расветлат тајната на Слумачовото злато и изгубениот рудник. Тие мора да смислат план како еднаш засекогаш да се разреши тајната и да се најде изгубеното злато и покрај недостатокот на време, немилосрдната природа и непредвидливите временски услови.
сите 2 | | | веќе видена

Заврши првата сезона на хумористично-сатиричната емисија „Фчерашни новости“. Во последната 12 епизода, екипата која со ги собра симпатиите на публиката во овие три месеци, се збогува со своите гледачи на само нивен и карактеристичен начин. Во последната епизода Спиро Енергија ќе ви ги открие трите тајни на Универзумот, ќе ви ги покажеме петте начини како да ги преслечете водените купачи на плажа и како шлаг на тортата, ви ги покажуваме сите (не)грешки кои ги правевме во изминатите 12 недели.
сите 5 | | | веќе видена

Ако немаш чадор за сонце, намести се така чадорот на комшиите да те покрива тебе после ручек. Не си ти крив што не испланирале. Следуваат 21 македонски бонтон правили за на плажа… 1. Стани во 4 наутро и зафати 6 лежалки- 2 на сонце, 2 на сенка и 2 за секој случај. После врати се у кревет и спиј до 12 на пладне. 2. На просечен Македонец му требаат 8 квадрата – 5 за пешкирот и 3 за апостолките 3. Треба да се понесе лап топ, ајпод, блекбери, камера, транзистор и апарат за да се прати слика на фејсбук. 4. Книга не смее да се носи, тежи. 5. Ако немаш чадор за сонце, намести се така чадорот на комшиите да те покрива тебе после ручек. Не си ти крив што не испланирале. 6. Радиото треба да свири турбо фолк, а мобилниот Бах. 7. За деца до 12 г нема потреба да се инвестира во купачи. Деца се. 8. Децата најдобро се повикуваат да излезат од вода од 200-250 метри, со јака децибелажа. 9. Ако не излезат, најдобро е тука на лице место да ги истепаш. Да се види кој е алфа-мејл. 10. Најголем гушт е лубеница да се јаде на ...
| | веќе видена

Уметникот мора да е конструктивен. Уметникот не смее да копира никого. Тоа ќе му се удри од глава. Уметникот мора да сочувствува. Да ја осети туѓата болка како своја. Да се радува на туѓата среќа. Уметникот е должен да создава. Само уметник кој е автентичен и свој има некакви шанси да стане успешен. Драган Таневски зборува за животниот стил и за тоа како треба да се однесуваме кон самите себе за да станеме успешни луѓе. Тој секојдневно докажува дека успехот е плод на посветеноста, трудот и љубовта кон она што го работи. Имавме можност да украдеме малце од неговото време за да успееме да ви доловиме што значи да си успешен во време кога конкурентноста е навистина голема. Драган, колку години веќе пишувањето е ваша љубов? – Повеќе отколку што памтам. Дали може да се живее од пишување кај нас? – Со овие цени на книгите? Тешко. Од кое ваше дело сте најмногу задоволен? – Аааа, не играме вака. Мајката на пет деца кое дете повеќе си го сака? Покрај себе имате два сина, ќерка и сопруга. Колку се тие вашите ...
| | веќе видена

Пред целосно да одлепите по некоја девојка, обрнете внимание на нејзиното однесување за да не бидете на крајот повредени. Доколку едната страна е загреана, а другата седи на две столици, тоа е сигурен рецепт за пропаст. Ова се знаците кои покажуваат дека таа само си игра со вас и ве доживува како резерва и занимација додека не најде нешто подобро. Не ги почитува плановите Сте се договориле да се видите, но таа во последен момент ви го откажува состанокот. Тоа секако дека може секому да се случи, но ако тоа постојано се повторува, тоа значи дека вие сте и џокер кој треба да се искористи кога нема ништо попаметно или поинтересно да прави. Ако не сте и приоритет на почетокот, тоа никогаш нема да бидете и во иднина. Не се слика со вас Има жени кои навистина не сакаат да се сликаат, но ако Фејсбукот и е полн со фотографии, тогаш е многу веројатно дека не сака да се слика со вас. Голема е веројатноста дека излегла од долга врска, па не сака околината да ја бомбардира со прашања за вас, затоа што и самата не е ...
| | веќе видена

Постои непишано правило дека патот до машкото срце се крие под чаршавот. Затоа ви предлагаме неколку начини како тотално да го сполудите. Изненадете го Влезете во соба без ништо да кажете, откопчајте му ги панталоните и тргнете во акција. Мажите сакаат слатки изненадувања. Спремете му десерт Десертот можете да го оставите и за во спалната соба. Полијте го со шлаг и изедете го од неговото тело. Играјте улога Играњето улоги е популарно кај многу парови. Облечете се како безобразна медицинска сестра или слугинка – тоа ќе го изненади и ќе го возбуди. Поза 69 Мажите ја сакаат оваа поза, затоа што им обезбедува двојно задоволство. Пружете му еротска масажа Намачкајте го со лосион и измасирајте го. При масажата полека движете се кон неговите чувствителни делови, а потоа преминете и на интимните места. Грицкајте му го увото Увото на многу мажи им е ерогена зона, па не заборавајте да обрнете внимание на тој дел од телото за време на предиграта. Дадете му комплимент Мажите сакаат да бидат пофалени. Кажете му дека е ...
| | веќе видена

Порцелански тен, продорни небесно сини очи, неодолива насмевка и руси локни – момчиња чувајте се, ова е идна срцекршачка. Вака гласат коментарите на фановите под фотографијата на турската актерка Мерјем Узерли (32) со нејзината двегодишна ќерка Лара која ја доби од вонбрачната врска со турскиот бизнисмен Џан Атеш (48). Мерјем која се прослави со улогата на Хурем Султан во серијата „Сулејман Величенствениот“, на својот профил на Инстаграм објави неколку фотографии од својата наследничка која се повеќе наликува на неа. Обожавателите на актерката се сложни дека малата Лара е слика и прилика на својата мајка, и уверени се дека кога ќе порасне ќе оствари завидна кариера – или ќе тргне по стапките на својата мајка или ќе стане успешна манекенка. – Лара расте во Берлин, па ја учам да зборува на два јазика, германски и мојот мајчин јазик – турскиот. Паметна и впива се како сунѓер – изјавила Мерјем за својата ќерка. A photo posted by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on Jun 22, 2016 at 7:36am PDT A photo ...
сите 45 | | | веќе видена

Вашата сопствена среќа во голема мера зависи од способноста да се заштитите себеси и своето семејство од последиците на озборувањето. Не гледајте го злото, не зборувајте за злото, не мислете на злото. Озборувањето ги опива како опојно, отровно вино оние кои со часови зборуваат за другите. Зарем не е чудно како луѓето можат лесно, радосно и со зајадливо осудување со часови да зборуваат за недостатоците на другите луѓе, а не можат да го поднесат ниту спомнувањето на своите сопствени недостатоци? Следниот пат кога ќе дојдете во искушение да зборувате за моралните и менталните способности на другите луѓе, во истиот миг почнете гласно да зборувате за сопствените морални и ментални слабости, па да видите како ви се допаѓа тоа. Ако не ви се допаѓа и ако ве боли да зборувате за сопствените недостатоци, би требало многу повеќе да ве заболи кога зборувате нељубезни и лоши работи за другите луѓе. Научете и вие и вашето семејство да се воздржите од озборувањето на другите. ,,Не судете, за да не бидете судени. Оти со ...
| | веќе видена

За вас издвоивме десет кинески поговорки кои ги ставаат работите во перспектива: Птицата не пее затоа што го знае одговорот. Таа пее затоа што ја знае песната. Во раката која дава цвеќе останува нешто од мирисот. Немој да се плашиш од бавното одење, плачи се од стоењето. Ако на човекот му дадеш риба, ќе го нахраниш за еден ден, ако го научиш да лови риба, ќе го нахраниш за цел живот. Не го правите тоа што не сакате некој да го дознае. Добриот совет е како горчлив лек. Ако сакате да ја проверите длабочината на потокот, не го правите тоа со двете нозе. Ако постои убавина на карактерот , ќе има хармонија во домот. Ако постои хармонија во домот, ќе има ред во нациите. Ако има ред во нациите ќе има мир во светот. Немој да стоите покрај вода и да мечтаете за ловење,одите дома и исплетете мрежа. Илјада лаги не вредат како една вистина. Ти се допаѓа овој текст? Следи не на Фејсбук и прочитај уште милион вакви статии…
| | веќе видена

Неодамна објавена студија покажала дека родителите најмногу жалат за времето кое што, наместо со нивните деца, го поминале на работните места. Утврдено е дека тричетвртини од родителите жалат за нешто што пропуштиле во раснењето на своите деца. Две третини признаваат дека би постапиле на сосема друг начин доколку би можеле да го вратат времето назад. Шест од десетте испитани родители кои имаат повеќе од едно дете кажуваат дека го промениле пристапот со другото дете како би ги избегнале пропустите и чуството дека нешто погрешно направиле.Четвртина од родителите им го кажале овој совет на своите пријатели кои сеуште немаат деца. Освен за поголемото време поминато на работното место, родителите исто така жалат за времето кое го поминале грижејќи се за небитни работи, недоволно поминато време со децата во игра, и сметаат дека имало потреба почесто да земаат годижни одмори за времето да го поминат со своите деца. Повеќеод половина од испитаните родители жалат што не поминувале квалитетно време со своите деца ...
| | веќе видена

Убавината на дрвото се листовите, цветот и плодот, иако душата е во коренот, стеблото и гранките. Листовите го разубавуваат дрвото и го пополнуваат секој дел од празнината на многуте гранки кои исправени или изграбавени гордо стојат на стеблото.Цветот паксо своите бои и мирис што го шири не плени. Барем за миг го привлекува нашето внимание велејќи си: Зарем уште постои таква убавина, чиста која без тешкотии привлекува… После некое време пристигнува плодот.Зар не е чудно! Толку лесно! Од земјата, сонцето и водата се раѓа плодот. Долго очекуван се појавува и дрвото станува комплетно. Неговата мисија е завршена. Закисели се, заблажи се, зависно како ќе го ообереш. И на крај го оставаш само на себе да се бори со својо корен. Да го издржи стеблото со празните гранки од кои листовите веќесе паднати и препуштено со товарот за следното разубавување на својот свет. Тука не е крајот. Душата негова го храни, го одржува во живот. Негрди го додека е беспомошно. Утре сонцето, водата и земјата пак ке си го направат ...
| | веќе видена

Следува нова епизода на „Фчерашни новости“, во недела во 19:10 на телевизија “Телма”. Со оваа 12., воедно и последна епизода ја завршуваме првата сезона на оваа сатирично-хумористичната емисија. Екипата на Бранко Огњановски секоја недела успеваше да ја собере публиката на „Телма“ за да се насмееме на наша и на сметка на оние што секојдневно не исмеваат. Во меѓувреме, погледнете ги необјавените клипови и скечеви на „Фејсбук“ , фотографиите од зад сцената на „Инстаграм“ и потсетете се на старите епизоди на „Јутјуб“ .
сите 7 | | | веќе видена

Истражувачите откриле дека оптимизмот го јакне имуниот систем и им помага на луѓето да применат поздрав начин на живот. Оптимистите се осеќаат подобро, и водат грижа за себе, додека пак песимистите ги потврдуваат своите стравови со тоа што имаат повисок крвен притисок и се подепресивни. Можете да одберете да бидете нерасположени и да имате негативни мисли или инспиративни, позитивни мисли. Вашиот став го одредува вашиот начин на размислување, што за возврат го одредува вашето однесување и резултатите во животот. Многу студии покажуваат дека ќе постигнете многу повеќе, ке бидете посреќни и ќе живеете подолго доколку ја одберете опцијата да бидете позитивни. Еве неколку совети за да го подобрете вашето позитивно размислување. Верувајте во себе Успешните луѓе веруваат во себе, дури и тогаш кога не им оди се по планот. Се покажало дека вербата во себе е многу поважна од интелегенцијата и образованието во смисла на животните постигнувања. Важна почетна точка е вашето верување дека сте во состојба да ја ...
| | веќе видена

next