Забава

Од филмови никогаш доста. Затоа за препорака имаме 5 историски филмови, кои ако не сте ги гледале – одма да ги гледате, а вие што сте ги гледале, препорака повторно да ги изгледате. 1. Gladiator (2000) Филм на Ридли Скот, во главна улога е Расел Кроу заедно со Жоакин Феникс. Историска драма-акција, за времето на [...]
сите 2 | | | веќе видена

Ве мрзи да одите да си купите за јадење? Тешко ви е да го исчистите нередот во својата соба? Попрво би се криеле под јорганот, наместо да прошетате низ град на убав зимски ден? Имате ли јасни симптоми на тешка мрза? Од најголемите мрзливци на светот до сите оние кои имаат тенденција да се запишат [...]
сите 2 | | | веќе видена

Како и секоја нова година, така и оваа најбарани филмови периодов се комедиите и анимираните цртани филмови. Но совршена комбинација од комедија и анимација е се почеста во филмскиот свет. Филмовите кои ги гледаме за новогодишните празници не собираат сите заедно пред телевизорот и не носат во една посебно топла семејна атмосфера, без разлика на [...]
сите 3 | | | веќе видена

Металот кој не фасцинира со децении, симбол на раскошот и моќта. Затоа не е чудно што серијалот „Јагма за злато” е најгледаниот серијал на Дискавери каналот. Новата, седма сезона по ред започнува со почетокот на годината, односно од 2 јануари во 22 часот. Со доаѓањето на зимата во Клондајк, рударите во новата сезона ќе преземат [...]
сите 2 | | | веќе видена

Секоја година од нашиот живот не учи на нови правила и мудрости. Млади сте, паметни, полни со елан и голем број на можности пред вас. Можеби ви недостасува животно искуство, но не сте единствени. Поставете си цели и внимателно работете за да ги остварите! Еве неколку женски заповеди кои ќе ви помогнат ви животот. 1. Никогаш [...]
сите 8 | | | веќе видена

Се повеќе луѓе, посебно младите, се зависни од паметните телефони. Ви носиме феноменален тест кој открива дали сте и вие помеѓу зависниците на паметни телефони. Зависноста од паметните телефони не е шега, но не постои научен начин на кој може да се потврди зависноста. Најновото истражување на Универзитетот на Ајова идентификувал централни аспекти на „номофобија“ [...]
сите 2 | | | веќе видена

Според зборовите на авторот, овој кабел ќе може да ги наполни iPhone и Android телефоните два пати побрзо отколку регуларниот USB кабел. Полнењето на батеријата на мобилниот телефон или таблет често може да потрае, особено доколку вашиот уред го полните преку USB кабел. Меѓутоа, SONICable, најбрзиот кабел за полнење на батериите на светот, ќе го [...]
сите 2 | | | веќе видена

Колку малку е потребно, за човек да биде среќен! – рекле мудрите луѓе. И не залудно, навистина е тоа така. Но честопати човек не знае да го препознае тоа мало “нешто” што би ја вратило насмевката, што би дало посебен израз на лицето, нешто што ќе го обои светот во најубави бои. Честопати трагаме по “големите нешта”, [...]
| | веќе видена

Сигурно многумина од вас се сеќаваат на убавата Елена Вукановска, девојката која пред неколку години беше една од најбараните манекенки во земјава. Меѓутоа, за жал, атрактивната Елена одлучи да се повлече од јавниот живот. Денес таа живее зад камерите и рефлекторите, а своето слободно време го користи за патување низ светот. Инаку, Елена денес изгледа уште [...]
сите 3 | | | веќе видена

Сексипилната манекенка своите следбеници на социјалните мрежи често ги развеселува со многу провокативни фотографии, а омиленото хоби не го занемарила ни во празничниот период. Адријана Лима (35) го дочекала Божиќ во кругот на големото семејство, а со минијатурното бикини кое го објавила на Инстаграм ја разгорела фантазијата на нејзините обожаватели. Adriana Lima [...]
сите 13 | | | веќе видена

Водителката на естрадниот магазин „Бекстејџ“, Миа Костова, на Фејсбук преку фотографија се пофали со своите стомачни мускули. Сексипилната водителка изненади со оглед на тоа дека има многу обврски, а сепак редовно посветува внимание на својот физички изглед. Познатата водителка со објавената фотографијата остави и подолг коментар во кој објаснува како дошла до ваквата телесна става. [...]
сите 3 | | | веќе видена

Откако се појавија мобилните телефони и интернетот писмата полека изумираат. Сега најчесто преку писмо добиваме само сметки, казни, жалби итн. Но што се слуци со оние “другите“ писма, новогодишните честитки, љубовните писма… Дали сеуште добивате вакви писма од вашите блиски, вашите другар(к)и , од вашиот/вашата сакан(а)? Или со нив најчесто телефонирате, си испраќате СМС пораки или [...]
| | веќе видена

Ако сте во долга врска најверојатно мислите дека знаете се за својот партнер. Но, дали е навистина така? Без оглед на тоа колку добра комуникација имате со вашиот партнер, секогаш постојат работи кои мажите не сакаат да им ги кажат на своите партнерки. Тоа најчесто се тајни кои генерално може да се поделат на физички [...]
сите 3 | | | веќе видена

Русокоса, згодна и провокативна, Швеѓанката сега се појавува за LOVE календарот во црвени бикини со ластици. Елса Хоск е модел во подем, после фантастичното шоу на Victoria’s Secret. Слободно можеме да ја прогласиме за наша нова омилена русокоса.
сите 8 | | | веќе видена

Српската старлета се откажала од намалување на градите, откако лекарите и кажале дека нема потреба да ги вади силиконите доколку се здебели. На висина од 178 сантиметри, 30-годишната има 54 килограми и редовно тренира јога. Сепак, тренингот останал во втор план, бидејќи на фотографиите доминираат нејзините бујни гради, кои, изгледа, никогаш не биле поголеми. Потсетуваме, српската [...]
сите 4 | | | веќе видена

Една од најбараните пејачки во Македонија, Елена Велевска на 31. декември има закажано дури три настапи. Битолчани ќе имаат прилика да ја видат на дневна забава во „Интермецо“, потоа таа ќе настапи на градскиот плоштад во Охрид, а во утринските часови ќе ги забавува гостите на ресторанот „Лихнидос“ во Охрид. Но Елена ни овој пат [...]
сите 15 | | | веќе видена

Празниците се веќе на прагот, а нашиот главен град иако не е украсен како светските метрополи, сепак со бројните сијалички и украсни декорации ни ја доловува празничната атмосфера и овие студени денови барем малку не загрева. На социјалната мрежа Инстаграм забележавме безброј фотографии од празничната атмосфера во центарот на градот, а доколку сметате дека и [...]
сите 219 | | | веќе видена

Иако веруваме дека веќе сте го декорирале домот за празниците но доколку имате малку повеќе слободно време за викендов ние го имаме совршениот предлог за вас. Станува збор за прекрасен Снешко којшто се изработува едноставно и брзо што дури и малите деца можат да го направат сами. А за да биде уште подобро, сето она [...]
сите 2 | | | веќе видена

Австралиски научници спуштиле подводна камера низ дупка кон дното на океанот и го снимиле необичниот подводен свет. Подводен робот снимил ретки и неверојатни подводни снимки на Антарктикот кои откриваат шарен подводен свет полн со алги, морски сунѓери, морски ѕвезди… Видео е направено со помош на камера која ја спуштиле низ дупка во мразот за да [...]
сите 2 | | | веќе видена

Една мајка, колумнистка и жена која не го откри името но откри дека има 39 години раскажува за суштината на животот и убавината кон која сите жени толку тежнеат. Нејзината приказна ја пренесе Huffington Post, а ние ви ја пренесуваме во целост во продолжение. Ќе ти откријам една голема тајна: Денес си многу убава! Ми [...]
сите 2 | | | веќе видена

next