Глас на Америка

Компанијата најави оти ќе ја обжали одлуката Судија во сојузната држава Оклахома нареди фармацевтската компанија „Џонсон и Џонсон“ да плати 572 милиони долари ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова е прва посета на Украина од страна на висок американски официјален претставник од изборот на претседателот Володимир Зеленски Советникот за национална ...
сите 37 | | | веќе видена

Го поздравуваме седнувањето на иста маса на косовскиот и српскиот претседател. Ние постигнавме тешки договори, знаеме колку се тие тешки. Решавањето на ова ...
сите 26 | | | веќе видена

Францускиот претседател најави и испраќање војска како дополнителна помош Лидерите на Самитот Г7 се заложија да дадат 22 милиони долари помош за гасењето на ...
сите 21 | | | веќе видена

Посетата на иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф на Франција, каде се одржува самитот на светските лидери на Г-7, не била изненадување ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска е во фокусот на медиумите откако изрази оптимизам пред новинарите за трговските зделки со Кина и Јапонија, како ...
сите 120 | | | веќе видена

За време на издржувањето на казната, тој беше хоспитализиран поради сериозна алергиска реакција Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денес е пуштен од ...
сите 11 | | | веќе видена

Врховниот суд соопшти дека нема потреба од дополнителни третмани, јави Асошиетед прес Судијката на Врховниот суд на САД Рут Гинсбург заврши со радијација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Секоја програма финансирана од даноците на американските граѓани ќе треба да биде во согласност со приоритетите на надворешната политика на САД Стејт ...
сите 15 | | | веќе видена

Двете држави се` уште се планираат да ги одржат трговските разговори следниот месец Кина ќе ги зголеми царините за американски производи вредни 75 милијарди ...
сите 78 | | | веќе видена

Ние тоа јасно сме го ставиле до знаење во бројни дискусии, како и преку помошта за унапредување на судството, изјави амбасадорката на Велика Британија во ...
сите 46 | | | веќе видена

Причина за тоа се несогласувањата на претседателот Трамп и другите лидери за клучните прашања, како Иран и климатските промени, рече Макрон Најголемите ...
сите 220 | | | веќе видена

Секој за кој се тврди дека ја злоупотребил довербата на јавноста мора да биде одговорен, е ставот на Амбасадата по апсењето на Катица Јанева Американската ...
сите 19 | | | веќе видена

Затоа е потребно веднаш да се донесе законот за Јавно обвинителство, за да не се загрозат или прекинат постапките кои се водат во моментов, рече обвинителката ...
сите 28 | | | веќе видена

Денеска, претставници на СЈО, за првпат се произнесоа за апсењето на нивната шефица Дипломатските претставници во Скопје се воздржуваат од јавни изјави за ...
сите 70 | | | веќе видена

Според собранискиот портпарол, 89 од 120 парламентарци гласале за негово распуштање Законадвците во Косово денес гласаа за распуштање на Парламентот, со што ...
сите 68 | | | веќе видена

next