Глас на Америка

Стартот на собраниската процедура за избор на новата влада следи по информациите дека лидерот на ДУИ успеал да го смири внатрепартиското незадоволство поради ...
сите 74 | | | веќе видена

Неделава со серија настани во живо, но и виртуелно Партиските делегати денеска во Шарлот, Северна Каролина, ја почнуваат неколкудневната конвенција, на која ќе ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Нов Зеланд од понеделникот е задолжително носењето заштитна маска за сите кои патуваат со јавен транспорт или со авион. Во исто време дополнителните ...
сите 23 | | | веќе видена

Ова е прв пат лидер на оваа служба да биде испитуван од законодавците во врска со изборната пошта Првиот човек на Поштенските служби на САД, Луис Деџој, пред ...
сите 140 | | | веќе видена

Џафери беше реизбран за прв човек на парламентот. На гласањето не присуствуваше опозицијата од албанскиот блок, додека на чинот на заклетвата целата опозиција ...
сите 26 | | | веќе видена

Јован живее во Белград, но, поради неговото македонско потекло одлучил да настапува за атлетскиот клуб Охрид Наместо во Токио на Летната олимпијада, која ...
сите 8 | | | веќе видена

Водачот на руската опозиција Алексеј Навални е хоспитализиран во сериозна состојба откако се разболел на летот од, како што рече неговата портпаролка, се чини ...
сите 286 | | | веќе видена

Уште 1,1 милион невработени американски работници поднесоа барање за надомест поради невработеност минатата недела, соопшти Одделот за труд денеска, една ...
сите 41 | | | веќе видена

Поранешниот политички советник на претседателот Доналд Трамп, Стив Бенон е обвинет од страна на федералните обвинители во Њујорк за заговор за измама во врска ...
сите 28 | | | веќе видена

Демократската кандидатка за потпретседателка, сенаторката Камала Харис од Калифорнија ги повика луѓето да се борат за „Америка каква што знаеме дека е можна“, ...
сите 137 | | | веќе видена

Кај ДУИ според најавеното и очекуваното. СДСМ со мали изненадувања и рокади во последен момент при изборот на кадри за идни министри. Манчевски отпадна а пет ...
сите 172 | | | веќе видена

Во Мериленд, каде 56% од возрасните зборуваат шпански, тој јазик го познаваат само 60 од вкупно 1.350 трагачи по контакти Само мал број трагачи по контакти ...
сите 38 | | | веќе видена

Според кампањата, окрузите ја прекршиле наредбата од државниот секретар на Ајова формуларите да мора да бидат испраќани празни Реизборната кампања на ...
сите 146 | | | веќе видена

next