Вести 24

Секогаш кога ќе отворите хороскоп, забележувате дека по правило Овенот е првиот знак од хороскопот. Но, зошто е тоа така? Да се биде роден како Овен, значи да ...
сите 51 | | | веќе видена

Иако постојат луѓе на кои им се многу драги и блиски родените во овој знак, сепак за голем дел од луѓето, тие се напорни и ги избегнуваат во широк радиус. ...
сите 52 | | | веќе видена

Популарната апликација “Снепчет” го бележи најголемиот раст во периодот од неколку години. Бројката на дневно активни корисници се зголеми на 293 милиони, а ...
сите 50 | | | веќе видена

Периодот до крајот на 2021. година ќе биде особено успешен за овие четири знаци на Зодијакот! Овен – Големи одлуки во љубовта До крајот на август, луѓето ...
сите 66 | | | веќе видена

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги во текот на оваа недела ќе ја донесе одлуката за цената што ќе ја плаќаат скопјани за парно греење во ...
сите 76 | | | веќе видена

Овозможува повеќе можности Дали постои посебна реченица што вашиот партнер ја изговара додека водите љубов што ве полудува? Или има повеќе? Според сексологот ...
сите 33 | | | веќе видена

Викенд хороскопот ги поканува Близнаците да се „фрлат на акција“, затоа што сега е нивното време. Овен Во семејните односи бидете подиректни и ќе можете да ...
сите 94 | | | веќе видена

Според астрологијата, луѓето родени во одредени хороскопски знаци не треба да се венчаат бидејќи нивниот брак може да заврши лошо. Еве што хороскопските парови ...
сите 30 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19: Куманово – 15, Скопје – 7, Тетово – 6, Гостивар – 2, Прилеп, ...
сите 295 | | | веќе видена

Ќе го направите тоа така што ќе и покажете на другата личност дека сте личност која има став и одредени критериуми Кога ќе се поставите на тој начин, ретко кој ...
сите 99 | | | веќе видена

Оние парови кои се запознале преку интернет, многу порано сакаат да започнат заеднички живот и да засноваат семејство. Апликациите за состаноци како што е ...
сите 10 | | | веќе видена

Постојат одредени работи во врската за кои може и мора да се постигне компромис, но има и такви за кои едноставно не се преговара. ие мора да бидат составен ...
сите 98 | | | веќе видена

next