Вести 24

Се наоѓаме на средината на владеењето на моќните Лавови, а на 8 август ни доаѓа и младата Месечина во овој знак. Нè очекува силна енергија, креативност и ...
сите 100 | | | веќе видена

ОВЕН Денот не е поволен за работа. Пробајте да избегнете важни обврски сега и занимавајте се само со рутински работи. Ќе имате интересна средба со личноста кон ...
сите 92 | | | веќе видена

Како треба некој да се позиционира во такви врски и дали воопшто треба да остане во нив? Ова прашање им пречи на многу луѓе, кои не се сигурни во верноста и ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонија е европска земја, и нашето место е токму таму, во семејството на Европската унија, а она што за Заев сега е Европа, и го вика Мини Шенген, тоа само ...
сите 128 | | | веќе видена

Некои хороскопски знаци се попосветени на своите партнери, а други пак, сметаат дека нема потреба од „воздигнување до небо“ за да ја изразат својата љубов, што ...
сите 25 | | | веќе видена

Станува збор за Бик. Луѓето родени во овој знак секогаш добро ги анализираат работите, имаат одлично сеќавање и иако не се злопамтило, со вас ќе се однесуваат ...
сите 94 | | | веќе видена

Истражување спроведено одамна на 122.000 лица кои трчале на подвижна лента, посочува дека речиси постојаното седење е поштетно од цигарите, дијабетесот, па и ...
сите 4 | | | веќе видена

ОВЕН За да имате успешен ден, важно е да бидете подготвени максимално да се посветите на работните обврски. Постои личност која ќе ви покаже дека е подготвена ...
сите 111 | | | веќе видена

ОВЕН Во текот на денешниот ден ќе мора сами да ги решавате проблемите, нема да имате многу помош. Денешниот ден е поволен за почеток на врската, особено ако ...
сите 88 | | | веќе видена

„Гугл“ ќе ги забрани апликациите „за компензирани сексуални односи (т.е. sugar dating)“, кои служат за продавање и купување сексуални услуги на интернет. Се ...
сите 10 | | | веќе видена

Националната и универзитетска библиотека (НУБ) „Св. Климент Охридски“ – Скопје, денеска во рамки на одбележувањето на 100-годишнината од раѓањето на Блаже ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради зголемениот ризик за локални пожари од високите температура и портокаловата фаза со која е зафатен регионов, Град Скопје апелира до сите граѓани при ...
сите 66 | | | веќе видена

next